TIPY NA VÝLET

Výlety autem Cyklotrasy Pěší stezky Výlovy rybníků
Výlety kolem Třeboně

Chtěli byste vyrazit za krásami zdejšího kraje a nevíte kam? Kde Vás čeká dobrodružství a nové zkušenosti? Nabízíme Vám zde několik alternativ podle Vašeho oblíbeného způsobu dopravy. Projděte si blízké hrady a zámky nebo zamiřte mezi rybníky vychutnávat čerstvý vzduch a klid třeboňské přírody.

Výlet autem

V jižních Čechách naleznete spoustu historických památek a zajímavostí. V blízkém okolí do 50km je hned několik  hradů, zámků, muzeí nebo církevních památek. Předně je třeba uvést  Hrad a zámek v Českém Krumlově, jednu z nejvýznamnějších památek a rozsahem druhý největší hradní objekt u nás.

Kousek od Krumlova se určitě zajeďte podívat do Zlaté Koruny, kde se nachází cisterciácký klášter, který má jeden z nejrozsáhlejších archivů. Dále si nenechte ujít návštěvu zámků Červená Lhota, Dačice a Hluboká nad Vltavou, jež je náš nejnavštěvovanější zámek vůbec.

A kdo se nezajímá o historické objekty, může se vydat třeba na výlet do Chýnovských jeskyní na Táborsku nebo na Červené blato na Novohradsku.

Výlet na kole (cyklotrasy)

Nedaleko za Motelem se můžete napojit hned na několik cyklostezek. Nejznámější je cyklistická naučná stezka“ Okolo Třeboně“. Je dlouhá 39km a má 22 zastávek. Vytváří okruh v lesnaté a rybničnaté krajině východně od Třeboně. Další  známá trasa nese název „Po stopách pěvkyně Emy Destinové“, která vede ze Stráže nad Nežárkou podél Nové řeky do Třeboně.

Zajímavá je také stezka Rožmberk, kterou můžete projet na kole nebo také projít pěšky. Měří 22km a má 12 zastávek. Jejím tématem je rybníkářství a proto vede po hrázi našeho největšího rybníka Rožmberk. A protože jsme nedaleko hranic s Rakouskem, tak i výlet po Hornourakouských vesničkách je naším dalším tipem, jak strávit den na kole.

Výlet pěšky

Cesty pro pěší tůry

Nejznámější stezka pro pěší turisty je „Naučná stezka okolo Světa“. 12km dlouhá trasa se 16 zastávkami tvoří uzavřený kruh okolo rybníka Svět. Stezka je zaměřena na historii i současnost rybníkářství a lázeňství, na lidovou architekturu, významná společenstva organismů a charakteristické druhy rostlin. V parku na jižní straně rybníka je možné navštívit Schwanzenberskou hrobku.

Třeboňský zámek je jedním z největších zámeckých komplexů u nás a nachází se zde oblastní archiv. Zámek nabízí k prohlídce dvě trasy a stálou expozici „Třeboňsko-krajina a lidé“. Třeboň je známá také jako město lázeňské, kde se léčí hlavně nemoci pohybového aparátu. Bazény v lázních jsou veřejnosti přístupné vždy v odpoledních a večerních hodinách.

V podzimních měsících je Třeboň a okolí skvělé místo pro všechny houbaře a výlovy rybníků od konce října jsou již tradičním lákadlem.

Výlovy rybníků

Výlovy začínají v sedm hodin ráno. Další informace můžete získat na telefonním čísle 384 701 510.

Datum Rybník Katastr. území Výměra v ha
7.11. Blato Mirochov 44,8
19.11. - 22.11. Svět Třeboň 214,8
       
       
Česky English Deutsch

Kontakt

Penzion Petra Voka
Daniel Sokolík
Holičky 40
379 01 Třeboň

Tel./fax: +420 384 724 000
Web: www.motel-vok.cz
Email: Info@motel-vok.cz

19. 9. Zita

Zítra: Oleg

Návštěvnost stránek

153097
vok_foot.png